REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
We Wrocławiu uruchomiono pierwszy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej komputer kwantowyartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu uruchomiono pierwszy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej komputer kwantowy
Na Politechnice Wrocławskiej uruchomiono pierwszy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej komputer kwantowy. Nazywa się „Odra 5” i służyć będzie celom badawczym i edukacyjnym, a dostęp do niego otrzymają naukowcy, doktoranci i studenci. Komputer ten wykorzystuje technologię kubitów nadprzewodzących w niskiej temperaturze. Pięciokubitowa maszyna, której nadano nazwę „Odra 5”, została opracowana i dostarczona przez IQM Quantum Computers, światowego lidera w dziedzinie nadprzewodzących komputerów kwantowych.
Nowe otwarcie dla West Forum we Wrocławiu. Elastyczne i tradycyjne powierzchnie biuroweartykuł
Pokaż artykuł
Nowe otwarcie dla West Forum we Wrocławiu. Elastyczne i tradycyjne powierzchnie biurowe
TFG Asset Management, zarządca nowoczesnego kompleksu biurowego West Forum we Wrocławiu, rozpoczął współpracę z BNM Real Estate Advisory przy komercjalizacji dostępnych powierzchni. Nowe otwarcie dla West Forum to również okazja, by wyznaczyć kierunek dalszego rozwoju kompleksu – jako przestrzeni, która odpowiada na realne potrzeby firm i tworzy przyjazne warunki dla pracowników. Elastyczność, zrównoważone podejście i komfort użytkowników to dziś kluczowe elementy przewagi konkurencyjnej na rynku biurowym – i fundament dalszych działań TFG Asset Management. West Forum oferuje powierzchnie biurowe zarówno w modelu tradycyjnego najmu, jak i na elastycznych warunkach w ramach West Flex – z krótszymi okresami najmu i gotowymi aranżacjami.
Logistyczne serce Europy bije we Wrocławiu i aglomeracji. Tysiące nowych miejsc pracy!artykuł
Pokaż artykuł
Logistyczne serce Europy bije we Wrocławiu i aglomeracji. Tysiące nowych miejsc pracy!
Ekspansja jednego z największych azjatyckich graczy e-commerce w rejonie Wrocławia może zapoczątkować nową falę inwestycji logistycznych z Dalekiego Wschodu. W ciągu zaledwie dwóch ostatnich lat Shein uruchomił aż dziewięć centrów magazynowych w aglomeracji. Dla innych azjatyckich platform, może być to wyraźny sygnał, że Dolny Śląsk jest sprawdzonym hub-em logistycznym do obsługi rynku europejskiego. Dzięki nowym inwestycjom powstały i nadal powstają kolejne tysiące nowych miejsc pracy.
We Wrocławiu nad Odrą powstaje 137-metrowy Quorum Tower [FILMY+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu nad Odrą powstaje 137-metrowy Quorum Tower [FILMY+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
W centrum Wrocławia, nad Odrą, w pobliżu wrocławskiego rynku, realizowana jest budowa wielkiego kompleksu wielofunkcyjnego Quorum. W jego ramach trwa budowa drugiego co do wysokości (po Sky Tower) budynku w stolicy Dolnego Śląska.
Biurowiec Swobodna SPOT we Wrocławiu gotowy. Zamiast II etapu...powstaną mieszkania? [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Biurowiec Swobodna SPOT we Wrocławiu gotowy. Zamiast II etapu...powstaną mieszkania? [ZDJĘCIA]
Echo Investment zakończyło budowę swojej najnowszej inwestycji w centrum Wrocławia. Biurowiec Swobodna SPOT właśnie uzyskał pozwolenie na użytkowanie. 10-piętrowy budynek dostarczył na rynek 16 tys. mkw. komfortowej powierzchni biurowej.
We Wrocławiu ruszyła budowa Centrum Zaufanych Systemów Informacyjnych i Telekomunikacyjnych [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu ruszyła budowa Centrum Zaufanych Systemów Informacyjnych i Telekomunikacyjnych [FILM+WIZUALIZACJE]
Kolejna ważna inwestycja Politechniki Wrocławskiej w stolicy Dolnego Śląska. W Kampusie Na Grobli ruszyła budowa siedziby „Centrum Zaufanych Systemów Informacyjnych i Telekomunikacyjnych”. Znajdą się w nim m.in. specjalistyczne laboratoria badawcze i pracownie, taras antenowy, instalacja fotowoltaiczna oraz pełne zaplecze socjalne.
Develia rozpoczęła sprzedaż mieszkań w ramach II etapu Podhalańskiej Vita we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Develia rozpoczęła sprzedaż mieszkań w ramach II etapu Podhalańskiej Vita we Wrocławiu
Jeden z największych deweloperów w Polsce, Develia S.A. rozpoczęła sprzedaż mieszkań w II etapie wrocławskiej inwestycji Podhalańska Vita. Projekt powstaje w dzielnicy Złotniki, w pobliżu terenów zielonych i rekreacyjnych. Kameralny charakter nowoczesnych budynków, wnętrza dające swobodę aranżacji oraz szybki dojazd do centrum to jedne z kluczowych atutów projektu.
We Wrocławiu powstanie Centrum Mikro Elektroniki, Mikro Systemów i Mikro Inżynierii [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie Centrum Mikro Elektroniki, Mikro Systemów i Mikro Inżynierii [WIZUALIZACJE]
Rozstrzygnięto konkurs na projekt architektoniczny budynku Centrum Mikro (Nano) Elektroniki, Mikro (Nano) Systemów i Mikro (Nano) Inżynierii (CMN3). Nowy dwupiętrowy obiekt Politechniki Wrocławskiej powstanie w kampusie przy ul. Długiej. Centrum powstało pod koniec 2023 r., a jego obszary badawcze dotyczą m.in. zaawansowanych technologii półprzewodnikowych, mikro- i nanofotoniki oraz optoelektroniki, zaawansowanych technologii laserowych, światłowodowych i fotonicznych, zaawansowanych materiałów funkcjonalnych dla zastosowań w mikro- i nanoinżynierii oraz mikro- i nanosystemów do zastosowań w środowiskach ekstremalnych.
ALDI otwiera kolejny sklep we Wrocławiu. Ostani w tym roku w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
ALDI otwiera kolejny sklep we Wrocławiu. Ostani w tym roku w Polsce
Niemiecka sieć ALDI otwiera ostatni w tym roku sklep w Polsce. Nowy obiekt zostanie oficjalnie otwarty w poniedziałek 30 grudnia o godzinie 6:00 rano we Wrocławiu, przy ul. Kiełczowskiej 50, na terenie Vendo Park Wrocław, w północno-wschodniej części stolicy Dolnego Śląska. Będzie to 363. sklep tej popularnej sieci w naszym kraju.
#TORYwolucja we Wrocławiu: rekordowy 2025 rok i plany inwestycyjne na rok 2026artykuł
Pokaż artykuł
#TORYwolucja we Wrocławiu: rekordowy 2025 rok i plany inwestycyjne na rok 2026
Rok 2025 był dla Wrocławia i MPK Wrocław okresem wyjątkowo intensywnych inwestycji w transport publiczny. Program #TORYwolucja objął modernizację kluczowych odcinków infrastruktury tramwajowej, rozbudowę zaplecza technicznego oraz konsekwentną wymianę taboru. Łączna wartość prac zrealizowanych w ramach programu w 2025 roku przekroczyła 82 mln zł, a skala działań objęła całe miasto.
Ciepło z serwerowni WCSS Politechniki Wrocławskiej zasili miejską sieć ciepłowniczą we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Ciepło z serwerowni WCSS Politechniki Wrocławskiej zasili miejską sieć ciepłowniczą we Wrocławiu
W najbliższej przyszłości ciepło z serwerowni Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego może zasilić wrocławską sieć ciepłowniczą. List intencyjny w tej sprawie podpisali przedstawiciele PWr i Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja.
We Wrocławiu planowana jest budowa nowego, wielkiego osiedla SIM (tzw. "neoTBS") [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu planowana jest budowa nowego, wielkiego osiedla SIM (tzw. "neoTBS") [WIZUALIZACJE]
Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Wrocław, będąca współwłaścicielem miasta i Krajowego Zasobu Nieruchomości, uzyskała decyzję kredytową Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) na realizację projektu Wojszyce 1 (I etap inwestycji). Inwestycja obejmie 405 mieszkań, a nabór najemców, będących jednocześnie partycypantami, ma rozpocząć się w czerwcu 2024 roku.
Rzeka Lamus wypłynie na powierzchnię! Czekała na to sto lat [WIZUALIZACJE] artykuł
Pokaż artykuł
Rzeka Lamus wypłynie na powierzchnię! Czekała na to sto lat [WIZUALIZACJE]
Rzeka Lamus zostanie wydobyta na powierzchnię po ponad 100 latach. Unia Europejska przyznała właśnie na ten cel 3,5 miliona euro (ponad 15 milionów złotych). Projekt dofinansowania złożył łódzki europoseł Marek Belka.
W Mysłowicach trwa budowa największej farmy fotowoltaicznej TAURONA w Polsce [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Mysłowicach trwa budowa największej farmy fotowoltaicznej TAURONA w Polsce [ZDJĘCIA]
Na terenie budowy farmy fotowoltaicznej w Mysłowicach zamontowanych zostało już ponad 60 tys. paneli fotowoltaicznych (73 procent), montaż konstrukcji stalowych osiągnął zaawansowanie na poziomie 97 procent. Farma w Mysłowicach będzie największą elektrownią słoneczną TAURONA o docelowej mocy 100 MW. W pierwszym etapie planowane jest uruchomienie 37 MW, a energia popłynie stąd jeszcze w tym roku.
Istotny krok w budowie w Mysłowicach największej farmy fotowoltaicznej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Istotny krok w budowie w Mysłowicach największej farmy fotowoltaicznej w Polsce
Na terenie farmy fotowoltaicznej, która powstaje w Mysłowicach, pod koniec września rozpoczął się montaż paneli fotowoltaicznych. Największa elektrownia słoneczna TAURONA, której moc docelowo sięgnie 100 MW, pierwszą energię elektryczną wyprodukuje już w przyszłym roku.
W Siechnicach pod Wrocławiem za ponad miliard złotych powstaje nowa, wielka elektrociepłownia gazowa [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Siechnicach pod Wrocławiem za ponad miliard złotych powstaje nowa, wielka elektrociepłownia gazowa [FILM]
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa realizacja budowy nowej elektrociepłowni – priorytetowej inwestycji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.
Budowa City Point Okęcie nabiera tempaartykuł
Pokaż artykuł
Budowa City Point Okęcie nabiera tempa
Budowa City Point Okęcie, jednej z najbardziej zaawansowanych środowiskowo inwestycji magazynowych na mapie logistyki miejskiej, nabiera tempa. Obiekt realizowany przez Peakside Capital Advisors wyróżnia się wykorzystaniem nowoczesnych technologii z zakresu efektywności energetycznej, zrównoważonej gospodarki wodnej oraz przyjaznych środowisku rozwiązań budowlanych. Dzięki temu będzie spełniać najwyższe standardy zrównoważonych nieruchomości, które zostaną potwierdzone certyfikatami BREEAM, LEED oraz oceną zgodności z Taksonomią UE.
Politechnika Morska otworzyła Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
Politechnika Morska otworzyła Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających w Szczecinie
Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających (CEOP) Politechniki Morskiej w Szczecinie zostało uroczyście otwarte 27 maja przy ul. Dębogórskiej 12.
Katowice pozyskały dziesiątki milionów złotych na kolejne inwestycje w infrastrukturę deszczowąartykuł
Pokaż artykuł
Katowice pozyskały dziesiątki milionów złotych na kolejne inwestycje w infrastrukturę deszczową
Katowickie Inwestycje S.A. pozyskały środki na kolejny etap prac na rzecz gospodarowania wodami opadowymi i zabezpieczenia miasta przed skutkami zmian klimatycznych. Miejska spółka zawarła z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowę o dofinansowanie projektu „Uporządkowanie systemu gospodarowania wodami opadowymi w Katowicach – etap III", którego całkowita wartość wynosi ponad 110,5 mln zł, a wysokość dofinansowania może sięgnąć blisko 60 mln zł.
[Warszawa] Prezentacja Domu Zeroenergetycznego Plusartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Prezentacja Domu Zeroenergetycznego Plus
Już 28 listopada 2012 roku w Hotelu Marriot w Warszawie, podczas konferencji „Kierunek: ENERGOOSZCZĘ...
REKLAMA